• baner-www-2
 • www-twoja-szkola
 • x1luo_dofinansowane_kursy_jezykowe.htm
 • zapisy
 • baner-www-2
 • www-angielski-dla-dzieci
 • baner-www-2
 • www-dorosli
 • baner-www-2
 • www-1
 • baner-www-2
 • www5
 • baner-www-2
 • baner-www-8

Kursy języka niemieckiego dla dorosłych

Zajęcia języka niemieckiego w naszej szkole cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób dorosłych. Skuteczne metody, jakimi prowadzone są szkolenia gwarantują efektywność kursu oraz wysoką jego jakość. Skoncentrowanie METODY BEZPOŚREDNIEJ na komunikacji jako najważniejszej umiejętności językowej pozwala słuchaczom w możliwie najprostszy sposób nauczyć się mówić w języku niemieckim. Szkolenie odbywa się w bardzo przyjaznej atmosferze wykorzystując system zadawania pytań i udzielania odpowiedzi jako skuteczną metodę nauczania języków obcych. Nasi lektorzy to zespół profesjonalnych, w pełni wykwalifikowanych germanistów. Wykorzystują oni swoje doświadczenie oraz zaangażowanie w codziennej pracy z kursantami. Szybkie efekty nauki są doskonała motywacją zarówno dla uczestników szkolenia jak i lektorów prowadzących.

GRUPY STANDARD

Zajęcia języka niemieckiego dla dorosłych prowadzone są w formie zajęć grupowych liczących od 5 do 7 uczestników. Taka forma kursu zapewnia zajęcia 1 lub 2 razy w tygodniu w wymiarze dwóch lekcji 50 minutowych w czasie każdego spotkania. Kursy odbywają się na wszystkich poziomach zaawansowania. Z zajęć korzystać można w godzinach porannych, popołudniowych oraz wieczornych.


W ramach kursu realizowany jest program w oparciu o METODĘ  BEZPOŚREDNIĄ, która głównie koncentruje się na komunikacji. Nauka mówienia w języku niemieckim jest podstawowym celem szkolenia. Zajęcia wzbogacane są o treści gramatyczne oraz leksykalne niezbędne do prawidłowego posługiwania się językiem.

GRUPY KOMFORT

Zajęcia języka niemieckiego dla dorosłych prowadzone są w formie zajęć grupowych liczących od 3 do 4 uczestników. Szkolenie przeprowadzane w ramach grupy komfort odbywa się w wymiarze 2 spotkań tygodniowo, gdzie każde spotkanie opiewa na dwie jednostki szkoleniowe. Kursy odbywają się codziennie zarówno w godzinach porannych, popołudniowych jak i wieczornych.


Mała liczba osób w grupie pozwala na aktywny udział w zajęciach wszystkich uczestników kursu, co ma szczególne znaczenie w rozwijaniu umiejętności mówienia w języku obcym. W trakcie zajęć głownie mówimy, dlatego też mała ilość osób w grupie przekłada się na efekt. Taka forma zajęć cieszy się największym zainteresowaniem wśród naszych klientów. W ramach grupy komfort realizowane są również kursy przygotowujące do certyfikatów z języka niemieckiego oraz kursy biznesowe i specjalistyczne.

GRUPY DLA ZAPRACOWANYCH – ZAJĘCIA RAZ W TYGODNIU

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób aktywnych zawodowo oraz rodzinnie stworzyliśmy kursy dla zapracowanych. Jest to forma zajęć językowych realizowanych w systemie spotkań raz w tygodniu. W bloku zajęć 2 jednostek 50 minutowych realizujemy program Metody Bezpośredniej. Pracujemy w małych grupach do 7 osób, co gwarantuje dobre rezultaty przy minimalnym zaangażowaniu czasu. Jak wszystkie nasze kursy, również forma zajęć dla zapracowanych skoncentrowana jest na mówieniu. Rozwijanie komunikacji w języku niemieckim jest głównym celem tych zajęć. Szkolenia odbywają się na wszystkich poziomach zaawansowanie, codziennie od poniedziałku do soboty, w godzinach porannych, popołudniowych oraz wieczornych. W ramach zajęć raz w tygodniu prowadzimy również kursy przygotowujące do certyfikatów.

GRUPY WEEKENDOWE

Grupy weekendowe to forma zajęć dla zapracowanych raz w tygodniu, realizowana w piątkowe wieczory lub sobotnie poranki. Szkolenie również skoncentrowane jest na mówieniu jako najważniejszej umiejętności językowej. Zajęcia odbywają się w blokach 2 jednostek 50 minutowych zajęć, w grupach 5-7 osób. Jest to forma zajęć bardzo popularna wśród osób pracujących w ciągu tygodnia poza Szczecinem, jak również rodziców dzieci uczęszczających na równoległe kursy językowe w naszej szkole. Zajęcia piątkowe rozpoczynają się o godzinie 16.30, 17.30 lub 18.30, natomiast zajęcia sobotnie o godzinie 8.30 lub 10.30.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Zajęcia indywidualne z języka niemieckiego to forma konwersacji z lektorem „jeden na jeden”. Jest to najmocniej zindywidualizowany proces nauczania języka, skoncentrowany na potrzebach jednego konkretnego słuchacza. Naszym zdaniem wykorzystanie 50 minut zajęć na rozwijaniu umiejętności mówienia w języku niemieckim to główny cel tego kursu. Natomiast to słuchacz określa swoje wymagania co do formy i kształtu zajęć, a my wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom opracowujemy odpowiedni program zajęć.


Przed rozpoczęciem zajęć proponujemy spotkanie organizacyjne, celem którego jest określenie bieżącego poziomu językowego oraz ustalenie planu kursu.
Zajęcia mogą odbywać się w godzinach zgodnych z dyspozycyjnością uczestnika szkolenia, według indywidualnego harmonogramu ustalonego wcześniej. Coraz częściej wybieraną formą zajęć, są zajęcia indywidualne we wczesnych godzinach porannych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od 6:30 do 21.30, zarówno w siedzibie naszej szkoły jak i z możliwością dojazdu do Państwa miejsca pracy lub zamieszkania.


Zajęcia indywidualne świetnie sprawdzają się przy realizacji kursów specjalistycznych i branżowych. Duża elastyczność tej formy szkolenia pozwala na dostosowanie nie tylko programu szkolenia ale również terminów zajęć. Istnieje możliwość zmiany harmonogramu szkolenia z dnia na dzień, co bardzo cenią sobie nasi słuchacze.


 Forma zajęć indywidulanych może być realizowana w parze. Z takiej propozycji kursu korzystają często małżeństwa, rodzeństwo, znajomi, koleżanki i koledzy z pracy.